Jak Roman o Facebook a Instagram přišel

Jak Roman o Facebook a Instagram přišel

Myslíte si, že máte Facebook profil dobře zabezpečený a že jste pro hackery nezajímaví, protože je tolik profilů na světě, že vám se to vyhne a že se vás to vlastně netýká? Do nedávna jsem si to myslel taky. Zážitek, který mám za sebou je tak silný, že mám potřebu se podělit o zkušenosti, které z toho všeho vyplynuly.

Jak se to vše seběhlo? Přišel den, kdy jsem se jednoduše nedostal do svého FB profilu .. zjistil jsem to v práci, tak jsem neměl moc času to řešit a řekl jsem si, že to bude nějaká blbost, kterou vyřeším doma v klidu.. K počítači jsem se následně dostal večer a to, co následovalo, nebylo vůbec příjemné. První zjištění, že mám vlastně totálně zablokovaný profil přímo od FB z důvodu, který nebyl úplně jasný to byl jen začátek.. FB mě stále odkazoval na vyplnění formuláře pro zjištění a potvrzení mé totožnosti.. bohužel formulář někdo vyplnil za mě a následně ho odeslal a druhá možnost odeslání formuláře  není možná. V tom všem jsem zjistil podezřelou aktivitu v mém bankovním účtu .. jednoduše se začaly strhávat peníze za FB reklamu, kterou jsem nezadal. FB jsem měl propojený s PayPal účtem. Okamžitě jsem zablokoval veškeré platby Facebooku, což jak se po chvilce ukázalo, byl velmi dobrý krok. FB si strhnul 2x 650,- a hodlal to udělat ještě několikrát, což se díky zablokování z mé strany neprovedlo. Po dalším pátrání jsem zjistil, že v mém FB někdo založil stránku s názvem Mortal Combat 2021, který následně propagoval placenou FB reklamou. Jelikož oficiální stránka Mortal Combat má miliony sledování, reklama na fiktivní stránku Mortal Combat 2021 v mém profilu začala velice rychle získávat zhlédnutí, to znamenalo jedno .. Roman to zaplatí. FB běžně účtuje za reklamu jednou za měsíc to ovšem přestává platit pokud přesáhnete určitou částku a tu můj FB přetáhl hnedle dvakrát a pro to okamžité odečtení 2x 650,- . Každý si řekne, že nezbývá než kontaktovat podporu FB a okamžitě to řešit.. no jo ale co když vlastně žádná podpora v podstatě neexistuje, a už vůbec ne v češtině? A stále dokola odkazování na formulář, který odeslal někdo za vás. Jedním slovem bezmoc!!  Když se jmenujete třeba Leoš Mareš nebo Alza je situace úplně jiná, než když máte pěšácký účet tak to prostě je a i když jsem placenou reklamu párkrát použil, jsem stále jen pěšáček a dovolat se, aby to někdo fyzicky zkontroloval a opravil, je prostě nemožné. Co bude dál nevím.. Dělat vše znovu..? Instagram je bohužel na stejném účtu takže taktéž zablokován .. veškerá provázanost, označení fotek, odkazování, atd.. vše je pryč a jahelka_roman_fotí přestal existovat. AMEN 

Aktualizace : Moje žena je anděl!!

Od E-mailů po dopisy v angličtině .. nevynechala žádnou možnost a zabralo to. FB s Instagramem je zpět zhruba po 16 dnech. Jsem rád za zkušenost, kterou mě to dalo. Nyní mám vše posichrované a veškeré administrace mám raději na dvou profilech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *